1396/4/14 چهارشنبه یکشنبه‌های اول هرماه نشست‌های قصه‌گویی در کتابخانه امام هادی(ع) مهریز برگزار می‌شود سلسله نشست‌های قصه‌گویی «کودک و کتاب»، روزهای یکشنبه اول هرماه در کتابخانه عمومی امام هادی(ع) شهرستان مهریز برگزار می‌شود.

طیبه زارع‌زاده، مسئول کتابخانه امام هادی(ع) مهریز در این خصوص بیان داشت: نشست‌های قصه‌گویی کتابخانه عمومی امام هادی(ع) از ابتدای سال قبل تاکنون، روزهای یکشتبه هرماه با حضور جمع زیادی از کودکان عضو کتابخانه و مادران آنان و با تفکیک کودکان به دو گروه سنی الف و ب، در کتابخانه برگزار می شود و تا به امروز، 10 جلسه از این سلسله نشست‌ها برگزار شده است.

وی هدف از برگزاری نشست‌های قصه‌گویی در کتابخانه را انس بیشتر کودکان با کتاب و کتابخانه دانست و افزود: امروزه با توجه به مشکلات عدیده‌ای که والدین دارند، به ندرت می‌توانند برای کودکان خود قصه بگویند که به این خاطر دوره‌های قصه‌گویی کتابخانه به منظور احیای سنت قصه‌خوانی و ترغیب والدین به قصه‌گویی شاد و جذاب و همچنین رشد هوش اجتماعی کودکان طراحی و اجرا شده است.

مسئول کتابخانه امام هادی مهریز(ع) بیان داشت: در جلساتی که در اولین یکشنبه هر ماه شمسی برگزار می‌شود، یکی از کتاب‌های جذاب رده سنی کودک معرفی و قصه‌هایی از مطالب کتاب اجرا می‌شود و براساس این برنامه، در نخستین یکشنبه تیرماه نیز کتاب «ببو» نوشته مونتس ماریا از مجموعه انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی و قصه‌خوانی شد.

زارع‌زاده ابراز امیدواری کرد با استقبال مادران و کودکان عضو کتابخانه، این برنامه فرهنگی ادامه یابد و از این طریق بتوان نسل آینده را به کتاب و مطالعه پیوند داد.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما