1396/4/14 چهارشنبه به همت کتابخانه عمومی امام علی(ع) یزد کارگاه آموزشی« اهمیت حفظ محیط زیست برای کودکان» برگزار شد کارگاه آموزشی «اهمیت حفظ محیط زیست برای کودکان» به همت کتابخانه عمومی امام علی(ع) یزد و پیش دبستانی شقایق، با حضور مادران عضو کتابخانه برگزار شد.

غلامرضا ابراهیمی، مسئول کتابخانه امام علی(ع)‌یزد  در خصوص برگزاری کارگاه آموزشی محیط زیست در کتابخانه گفت: هدف از برگزاری این کارگاه، آموزش شیوه‌‌های حفظ محیط زیست به کودکان است و این آموزش زمانی تأثیرگزار خواهد بود که مشارکت گسترده خانواده‌ها و مراکز آموزشی و فرهنگی نظیر کتابخانه را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به حضور یکی از کارشناسان مؤسسه آوند تهران گفت: این موسسه، در سال 92 از سوی پژوهشکده محیط زیست و دانشگاه تهران به عنوان سازمان مردم نهاد برتر در حوزه زیست محیطی انتخاب شده است و تجارب خوبی در زمینه آموزش شیوه‌های حفظ محیط زیست به کودکان دارد.

گهرناز پشوتنی، کارشناس مؤسسه آوند و سخنران کارگاه نیز با ابراز خوشحالی از حضور در یزد و کتابخانه امام علی(ع) گفت: آموزش حفاظت از محیط زیست و داشتن زندگی سبز، مانند دیگر آموزش‌ها برای کودکان، از خانه آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در کنار آموزش به کودکان و خانواده‌ها، مدارس و مراکز فرهنگی نظیر کتابخانه‌ها نیز می‌توانند در آگاهی‌بخشی به کودکان و نوجوانان در راستای حفظ محیط زیست نقش‌آفرین باشند.

پشوتنی تصریح کرد: باید کودکان را در بستری آرام، مطمئن، شاداب و خلاقانه پرورش دهیم و در آموزش آنان، عشق به محیط زیست، داشتن محیطی پاک و بستری زیبا برای زندگی را در آنها نهادینه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دوران مهدکودک و پیش دبستانی، یکی از بهترین فرصت‌ها برای این است که کودکان نسبت به حفظ محیط زیست حساس شوند و زندگی مسالمت‌آمیز با طبیعت و محیط اطراف خود را بیاموزند.

گفتنی است، این دوره آموزشی به صورت کارگاهی و همراه با ارائه نظرات حاضران برگزار شد و مدرس دوره نیز در بخش پایانی کارگاه به سئوالات مادران شرکت کننده پاسخ داد.
منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما