1396/4/13 سه‌شنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان مطرح شد تأکید فرماندار اردکان بر همکاری همه دستگاه ها با کتابخانه‌های عمومی فرماندار اردکان در اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بر لزوم همکاری همه دستگاه‌ها با کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد.

در این جلسه که با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن تشکیل شد، هادی مقیمی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، تأمین کتاب‌های ارزشمند و متناسب با نیاز نسل امروز در کتابخانه‌ها را مهم دانست و اظهار داشت: باید نگاه‌ها نسبت به کتابخوانی تغییر کند و مردم نسبت به مطالعه حساسیت و دقت نظر بیشتری داشته باشند.

مقیمی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین موانع توسعه کتابخانه‌ها در شهرستان اردکان، اعتبارات اندک است و شهرداری‌ها باید به تعهدات خود نسبت به کتابخانه‌های عمومی عمل کنند و در راستای حمایت از این نهاد فرهنگی بیشتر از گذشته گام بردارند.

وی همچنین پیشنهاد داد با نام‌گذاری میدان یا خیابانی به نام «کتاب» در اردکان، حرکت به سمت ایجاد فضای کتابخوانی در سطح شهر کتابخوانی با جدیت بیشتری دنبال شود.

حسین پایدار، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان نیز در ابتدای جلسه به ارائه گزارش عملکرد اداره متبوع خود و وضعیت وصول اعتبارات از محل نیم درصد شهرداری در سال گذشته، پرداخت.

وی با بیان اینکه واریز نیم‌درصد از درآمدهای شهرداری به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بر اساس قانون از وظایف شهرداری‌ها در راستای حمایت از نهاد فرهنگی کتابخانه است، ابراز امیدواری کرد: شهرداری‌ها در سال جاری نیز با پرداخت کامل و منظم سهم نیم‌درصد، حامی کتابخانه‌ها باشند.

استفاده از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی برای  برگزاری کلاس‌های تابستانه اوقات فراغت و همچنین گزارش فعالیت‌های صورت گرفته در راستای اجرای «هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی» از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

شایان ذکر است، هم‌اکنون 14 باب کتابخانه عمومی در شهرستان اردکان فعال است و بیش از ۱۴۰ هزار نسخه کتاب در این کتابخانه‌ها وجود دارد.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما