1396/4/12 دوشنبه با برگزاری مرحله پایانی مسابقه نفرات برتر مسابقه کتابخوانی «جام رمضان» تفت معرفی شدند اولین دوره مسابقات کتابخوانی «جام رمضان» شهرستان تفت با اعلام نفرات برتر به کار خود پایان داد.

رئیس اداره کتابخانه‌های تفت با بیان این خبر افزود: این اداره با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و نهادینه کردن کتابخوانی بین اقشار مختلف جامعه، همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری اولین دوره مسابقات کتابخوانی با عنوان «جام رمضان» در سطح شهرستان تفت کرد.

هادی قاسمی تصریح کرد: این دوره از مسابقات با سه کتاب «سفر به گرای 270 درجه»، «ارمیا»  و «کوچه اقاقیا»  در سه مرحله برگزار شد که در مرحله مقدماتی از هر کتاب 10 سوال تستی طراحی شد که متقاضیان با مراجعه به کتابخانه‌های شهرستان و تهیه کتاب و سوالات، در مسابقه به صورت غیرحضوری شرکت کردند.

وی ادامه داد: در این مرحله و از مجموع 48 شرکت‌کننده، کسانی که به تمامی سئوالات پاسخ صحیح دادند به مرحله بعدی راه یافتند.

قاسمی با بیان اینکه 30 نفر موفق به کسب امتیاز لازم برای حضور در مرحله نیمه پایانی شدند، اظهار داشت: در این مرحله نیز شرکت کنندگانی که 90 درصد امتیاز را به دست آوردند، وارد مرحله نهایی شدند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تفت، افزود: مرحله نهایی این مسابقه به صورت مصاحبه حضوری و با حضور و نظارت هیئت داوران برگزار شد که 12 راه‌یافته این مرحله، به خوانش کتاب پرداخته و به سئوالات داوران در مورد کتاب‌ها پاسخ گفتند.

وی ادامه داد: در پایان این دوره از مسابقات، مهدیه دهقانی تفتی و راضیه طهماسبی حائز رتبه‌های اول و دوم شدند و زهرا چقماقی و آسیه احمدی نیز به صورت مشترک جایگاه سوم را کسب کردند.

قاسمی در پایان گفت: از برگزیدگان اولین دوره مسابقات کتابخوانی «جام رمضان» شهرستان تفت، طی مراسمی با حضور مسئولان شهرستان تقدیر به عمل خواهد آمد.

گفتنی است، مجید درخشانی، نویسنده برجسته تفتی، محمد مورکیان، از شاعران جوان شهرستان و احسان عابدی، کارشناس منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، داوری مرحله نهایی دوره نخست مسابقه کتابخوانی جام رمضان شهرستان تفت را به عهده داشتند.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما