1

IMG_5658.jpg

IMG_5673.jpg

IMG_5684.jpg

IMG_5693.jpg
1396/10/21 پنجشنبه با هدف پیگیری و حل مشکلات کتابخانه‌ها نشست هم‌اندیشی مسئولان کتابخانه‌های عمومی یزد برگزار شد نشست هم‌اندیشی مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد به منظور بررسی مشکلات کتابخانه‌ها و تشریح برنامه‌های فرهنگی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد در دهه مبارک فجر، صبح چهارشنبه 20 دی ماه در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی «دکتر جوادی» برگزار شد.

در ابتدای این نشست محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره و تقدیر از تلاش همکاران خود برای رشد هرچه بیشتر کتابخانه‌ها، گفت: در پایان بازدیدهای دور چهارم از کتابخانه‌های استان، شاهد آن بودیم که بیشتر کتابخانه‌های شهرستان یزد در شاخص‌های مدیریتی نرم‌افزار «سپهر» رشد داشته‌اند.

وی افزود: بر اساس آمارهای دور چهارم بازدیدها، 5 باب کتابخانه در سطح شهرستان بیش از 20 نمره نسبت به بازدیدهای دور نخست ارتقای جایگاه داشته‌اند و بر اساس این آمارها، نمره کیفی تعدادی از کتابخانه‌ها نیز از عدد 90 فراتر رفته است.

رفیعی تصریح کرد: آن‌چه در این شرایط مهم است، حفظ این جایگاه، ارتقای آن و رفع برخی نواقص احتمالی است که به همت کتابداران و مسئولان کتابخانه‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد همچنین با تأکید بر اجرای دقیق مصوبات شورای اداری و لزوم پاسخگویی به مکاتبات اداری و ارائه به موقع گزارش‌ها، خواستار همکاری بیشتر مسئولان کتابخانه‌ها با کادر اداری و رابطان اداره شهرستان شد.

در ادامه این نشست، طاهره طراح، رابط فرهنگی و نجمه رنجبر رابط آمار کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد نکاتی را در حوزه کاری خود به مسئولان یادآور شدند.

در ادامه این نشست، مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد با طرح دیدگاه‌های خود، به بیان مشکلات کتابخانه‌های شهرستان پرداخته و در مورد راهکارهای حل آنها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد، در بخش پایانی نشست هم‌اندیشی مسئولان کتابخانه‌های عمومی یزد از مسئول و کتابداران کتابخانه‌های ایثار نجف‌آباد، اتابکی گنبد سبز و علی بن موسی الرضا(ع) به دلیل تلاش ویژه برای برگزاری پرشور هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر کرد.

رفیعی همچنین از مسئولان کتابخانه‌های غدیر، شهید بابایی، شهید کلانتری، ایثار نجف‌آباد، دکتر جوادی و شهید مطلب شفیعی به دلیل رشد چشمگیر نمرات در نرم‌افزار مدیریتی سپهر قدردانی کرد.

ارائه برنامه‌های پیشنهادی کتابخانه‌ها در ایام‌الله دهه مبارک فجر و بررسی این پیشنهادها، از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.