1396/5/31 سه‌شنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان تأکید کرد؛ نقش پررنگ کتابخانه‌های عمومی اردکان در برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت تابستانی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان گفت: کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، تابستان امسال و در راستای پربار کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، با همکاری ارگان‌های فرهنگی اقدام به تشکیل بیش از 50 کلاس تابستانی کرده است.

حسین پایدار، در این خصوص اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی به عنوان هسته‌های فرهنگی شهرها و روستاها، در ایام تابستان میزبان انواع کلاس‌های فرهنگی، هنری و مذهبی و آموزشی است.

وی افزود: در طرح اوقات فراغت کتابخانه‌ها زمینه‌ای فراهم شده است تا کودکان، نوجوانان و بانوان با حضور در محیط امن کتابخانه ضمن استفاده از منابع موجود، در کلاس‌های آموزشی نیز شرکت می کنند.

پایدار تصریح کرد: بیش از 50 دوره آموزشی تابستانه کتابخانه‌های عمومی که با همکاری پایگاه‌های بسیج محلات، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اجرا است، حدود یک هزار کودک و نوجوان و همچنین نزدیک به 500 نفر از بانوان را جذب کتابخانه‌ها کرده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان با اشاره به برگزاری کلاس‌های تابستانه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، مذهبی، هنری و فنی گفت: کلاس‌های آموزش قرآن، نقاشی، خوشنویسی، زبان خارجه، قصه‌گویی، رایانه و همچنین فعالیت‌های متنوع هنری ویژه بانوان از جمله برنامه‌هایی است که در محل کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان اجرا شده است.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: بیشتر این کلاس‌ها به صورت رایگان برگزار می‌شود و تنها در تعداد معدودی از کلاس‌های آموزش تخصصی، مبالغ اندکی از اعضا و مراجعان اخذ می‌شود.

منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما